Usługi wodno-kanalizacyjne i instalacje WOD-KAN Kraków

Odkryj, jak nasza wiedza i doświadczenie w instalacjach
wodno-kanalizacyjnych w Krakowie mogą uczynić Twoje życie łatwiejszym.

Czym są usługi wodno-kanalizacyjne?


Oferowane przez nas usługi wodno – kanalizacyjne to szeroki zakres działań, który adresujemy do klientów indywidualnych oraz firm.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że problemy związane z instalacją wodno – kanalizacyjną mogą być rozmaite.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, zadbaliśmy o to, aby każdy otrzymał u nas niezbędne wsparcie.

Nasza rozbudowana oferta jest wynikiem tego, że obecnie każdy chce, aby użytkowany budynek oraz lokal – zarówno prywatny, jak i firmowy – był podłączony do sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej.

Usługi wodno-kanalizacyjne WOD-KAN w Krakowie

Jaka jest rola instalacji wodno – kanalizacyjnych WOD-KAN?


Zadaniem każdej instalacji wodno – kanalizacyjnej jest zapewnienie przede wszystkim dostępu do bieżącej wody. To również jej zadaniem jest odprowadzanie do kanalizacji powstających odpadów komunalnych. Można więc śmiało powiedzieć, że instalacja wodno – kanalizacyjna dba zarówno o nasz komfort, jak i bezpieczeństwo.

Montaż

Modernizacja

Jakie usługi wodno – kanalizacyjne są dzisiaj świadczone?


Świadczone usługi wodno – kanalizacyjne to przede wszystkim montaż zarówno sieci wodociągowej, jak i instalacji sanitarnej oraz kanalizacyjnej.

Jeśli tylko zachodzi taka potrzeba, w grę wchodzi również wykonywanie ewentualnych modernizacji, a także napraw.
Oferowane usługi w tym zakresie mogą obejmować również przeglądy instalacji i ich czyszczenie, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba.

Należy wyraźnie podkreślić, że regularny i przede wszystkim rzetelnie wykonany serwis instalacji wodno – kanalizacyjnej przekłada się na sprawne działanie wszystkich zamontowanych systemów i urządzeń.

Naprawa, wymiana instalacji WOD-KAN w Krakowie


Tak jak każda instalacja, tak również instalacja wodno – kanalizacyjna może wymagać naprawy, wymiany bądź modernizacji.

W zależności od potrzeb zakres usług świadczonych w tym zakresie może być naprawdę różny.

Naprawa

Wymiana

Wykonywane prace mogą koncentrować się na:


Likwidacji wycieków

Udrożnianiu rur

Wymianie rur,
akcesoriów

Naprawie kranów,
baterii łazienkowych

Naprawy są zawsze wykonywane na naprawdę wysokim poziomie, z wykorzystaniem najlepszych materiałów.

Dzięki temu można mieć pewność, że wykonane prace zagwarantują sprawność instalacji wodno – kanalizacyjnej na długi czas.

Zastanawiasz się ile będzie kosztować Twój projekt?

Zamów bezpłatną wycenę i planuj na realnych liczbach

Czy zajmiemy się podczas montażu instalacji wodnej?

Wykonujemy profesjonalny montaż instalacji wodno – kanalizacyjnych w Krakowie. Pracujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, dzięki czemu jesteśmy w stanie świadczyć usługi na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, możesz mieć pewność, że wykonana instalacja będzie działać naprawdę dobrze.

Gwarantujemy kompleksowe podejście do montażu instalacji wodno -kanalizacyjnej.

Zapewniamy niezwykle staranne połączenie ze sobą poszczególnych elementów, zadbamy o to, aby wszystkie wymagane spadki miały odpowiednie nachylenie. Dzięki temu ryzyko zapchania instalacji jest zdecydowanie mniejsze. Podejmujemy się montażu zarówno armatury, jak i urządzeń, które są niezbędne do tego, aby wewnątrz instalacji panowało odpowiednie ciśnienie.

Świadczymy usługi tak, aby każdy, kto zdecydował się nam zaufać mógł cieszyć się wydajną, sprawną i niezawodną instalacją wodno – kanalizacyjną.

1

O usłudze montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej

Zadaniem instalacji wodno – kanalizacyjnej jest zarówno zapewnienie dostępu do wody użytkowej, jak i skuteczne odprowadzanie ścieków bytowo – gospodarczych. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy profesjonalny montaż instalacji.

Od samego początku dbamy o jakość świadczonych usług. Dysponujemy niezbędnymi narzędziami, które pozwalają nam pracować sprawnie, a jednocześnie naprawdę efektywnie.

Dbamy o to, aby montaż instalacji wykonywać naprawdę szybko – wiemy, że klienci nie chcą dzisiaj czekać.

2

O czym pamiętamy, wykonując montaż instalacji wodno – kanalizacyjnej?

Do montażu instalacji zawsze podchodzimy bardzo odpowiedzialnie. Dlatego pamiętamy o tym, aby odpowiednio dobrać średnicę rur.

Wiemy, że od tego w dużej mierze uzależniona jest sprawność instalacji. Pracujemy tak, aby unikać ostrych kątów wówczas, gdy niezbędna jest zmiana kierunku przebiegu rur.

Dzięki temu udaje się nam zminimalizować ryzyko poważnych problemów. Połączenia zawsze prowadzimy najkrótszą drogą, dzięki czemu nasi klienci nie muszą obawiać się późniejszych zatorów.

Nie zapominamy również o prawidłowym wpięciu niezbędnej armatury łazienkowej.

Serwis instalacji sanitarnej


Krakowskie usługi wodno-kanalizacyjne WOD-KAN

Jedną z najważniejszych instalacji znajdujących się w naszych domach jest instalacja sanitarna. Standardowo zbudowana jest ona z systemu, który ma doprowadzić wodę zarówno zimną, jak i ciepło, z systemu, którego zadaniem jest odprowadzanie wody zużytej, a także systemu, który rozprowadza wodę niezbędną w centralnym ogrzewaniu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, wykonujemy profesjonalny serwis instalacji sanitarnych. Gwarantujemy rzetelne podejście do każdego powierzonego nam zadania.

Jesteśmy doświadczonymi specjalistami, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Dysponujemy niezbędnymi narzędziami, które pozwalają na sprawny, a jednocześnie skuteczny serwis instalacji sanitarnej.

Jakie prace może obejmować serwis instalacji sanitarnej?


Serwis instalacji sanitarnej to szeroki wachlarz prac, które mogą być naprawdę zróżnicowane. Obejmują zarówno udrażnianie rur, jak i kontrolę stanu wszystkich elementów instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

Nasi pracownicy serwisują nowoczesne podgrzewacze przepływowe wody, a także modele pojemnościowe. Zajmują się również uzdatniaczami wody.

Oferujemy wsparcie tym, którzy zdecydowali się na budowę nowoczesnej przydomowej oczyszczalni ścieków. Niezależnie od tego, jakie zadania zostaną nam powierzone, gwarantujemy najwyższą jakość usług.

Zastanawiasz się ile będzie kosztować Twój projekt?

Zamów bezpłatną wycenę i planuj na realnych liczbach

Konserwacja instalacji wodno-kanalizacyjnych

Sieć wodno – kanalizacyjna musi działać sprawnie. Dzięki temu w domach jest dostęp do wody, a ścieki są prawidłowo zagospodarowywane.

Instalacja ta uważana jest za jedną z ważniejszych. Składa się z szeregu elementów, które – aby całość działała bez zakłóceń – muszą być utrzymane w odpowiednim stanie technicznym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientom, proponujemy fachowo wykonywaną konserwację instalacji wodno – kanalizacyjnych.

Jakie działania obejmuje konserwacja instalacji wodno – kanalizacyjnej?

Profesjonalna konserwacja instalacji wodno – kanalizacyjnej to przede wszystkim dokładny monitoring instalacji sanitarnych.

Przeszkoleni do pracy fachowcy dokładnie sprawdzają każdy element instalacji, dbając o to, aby niczego nie przegapić. Następnie wykonywane jest dokładnie czyszczenie, a w razie potrzeby usuwanie istniejących zatorów.

Montaż podgrzewaczy wody pojemnościowych, przepływowych


W niektórych domach i mieszkaniach nie ma doprowadzonej ciepłej wody. W takim przypadku właściciele muszą zadbać o to, aby zapewnić ją sobie w inny sposób. Rozwiązaniem okazuje się być montaż podgrzewaczy wody pojemnościowych oraz przepływowych. Są to urządzenia, które najlepiej powierzyć w ręce fachowców. Jeśli zajmą się nimi specjaliści, nie musisz obawiać się, że stracisz gwarancję.

1

Dlaczego przepływowe podgrzewacze wody to dobry wybór?

Przepływowe podgrzewacze wody świetnie sprawdzają się wtedy, kiedy zależy Ci na tym, aby mieć ciepłą wodę zawsze wtedy, kiedy jest Ci ona potrzebna. Wystarczy odkręcić kran, aby urządzenie włączyło się i zaczęło ogrzewać wodę.

Obecnie dostępne są podgrzewacze o różnej mocy, co sprawia, że z łatwością znajdziesz model idealnie wpisujący się w indywidualne potrzeby.

Warto dodać, że modele dostępne dzisiaj są naprawdę niewielkie, a jednocześnie naprawdę estetyczne. To oznacza, że z powodzeniem można montować je w miejscach, w których będą widoczne.

2

Jakie zalety mają pojemnościowe podgrzewaczy wody?

To swojego rodzaju zbiorniki na wodę, która za pomocą specjalnych grzałek podgrzewają ją do określonej temperatury.

Jeśli zaliczasz się do osób, które lubią mieć dostęp do określonej ilości wody o ustalonej temperaturze, taki rodzaj podgrzewacza będzie dla Ciebie odpowiedni.

Z uwagi na to, że urządzenia te różnią się pojemnością z łatwością znajdziesz model wpisujący się w Twoje indywidualne potrzeby.

3

Jak montujemy podgrzewaczy wody pojemnościowe oraz przepływowe?

Niezależnie od tego, jakie podgrzewacze planujesz zamontować w swoim domu bądź mieszkaniu – zarówno pojemnościowe, jak i przepływowe – powierzając je nam, możesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane jak należy.

Zatrudniamy wyłącznie najwyższej klasy fachowców, przed którymi tego rodzaju urządzenia nie mają żadnych tajemnic. Dysponujemy wszystkimi narzędziami, które niezbędne są do bezpiecznego przeprowadzenia montażu.

Pracujemy sprawnie, szybko, a jednocześnie dbamy o dokładność. Zawsze pozostawiamy po sobie porządek.

Montaż hydroforów, uzdatniaczy wody


Instalacja wodno – kanalizacyjna wykonana w domu może być wyposażona w dodatkowe urządzenia. Do tych, które stosowane są naprawdę często zalicza się hydrofory oraz uzdatniacze. Obecnie na ich stosowanie decyduje się coraz więcej osób. Jeśli również zaliczasz się do tych osób, zaufaj nam. Wykonany w pełni profesjonalny montaż, a Ty będziesz mógł cieszyć się pełną funkcjonalnością wybranych przez siebie urządzeń.

Czym są hydrofory?


Hydrofor to urządzenie, którego zadaniem jest regulowanie ciśnienia wody w instalacji wodnej znajdującej się w domu. Jest to zbiornik ciśnieniowy, który gromadzi wodę.

Może być zamontowany w domu, ale wiele osób decyduje się na jego umieszczenie w specjalnie wykonanej studzience ulokowanej na posesji. Ważne jest jednak, aby znajdowała się ona w pobliżu studni.

Hydrofory doskonale sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na działkach rekreacyjnych. W tym drugim przypadku są one często jedynym sposobem na to, aby mieć zapewnioną wodę.

Czym jest uzdatniacz wody?


To urządzenie, dzięki któremu możesz cieszyć się wodą pozbawioną twardych osadów mineralnych. To nowoczesne sprzęty, które wpływają na proces krystalizacji minerałów.

Co ważne, nie zmieniają one składu chemicznego wody, ale skutecznie chronią przed powstawaniem trudnego do usunięcia, a jednocześnie w wielu przypadkach naprawdę szkodliwego osadu.

Montaż wykonany przez fachowców


Decydując się zaufać właśnie nam, możesz mieć pewność, że montaż zarówno hydroforów, jak i uzdatniaczy wody będzie wykonany perfekcyjnie. Jesteśmy doświadczoną firmą, która świetnie zna się na tego rodzaju urządzeniach.

Wiemy, jak je podłączać, aby wszystko działało niezawodnie. Dysponujemy narzędziami, bez których przeprowadzenie montażu byłoby niemożliwe. Dotrzymujemy ustalonych z klientem terminów, pracujemy sprawnie i bez zbędnych problemów.

Zastanawiasz się ile będzie kosztować Twój projekt?

Zamów bezpłatną wycenę i planuj na realnych liczbach

Montaż kolektorów słonecznych do wspomagania ciepłej wody użytkowej


Kolektory słoneczne to nowoczesne urządzenia, które mają przekształcać energię słoneczną w energię cieplną. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka wydajność, a jednocześnie ogromna trwałość.

Świetnie sprawdzają się jako urządzenia wspomagające ogrzewanie wody użytkowej. Wychodząc naprzeciw tym, którzy chcą korzystać z kolektorów, wprowadziliśmy do naszej oferty ich profesjonalny montaż.

Gwarantujemy pracę na najwyższym poziomie z zachowaniem wszystkich wymaganych standardów.

W jakich miejscach montujemy kolektory?


W zdecydowanej większości przypadków kolektory montowane są na dachu. Jeśli jednak nie jest to z jakiegoś powodu możliwe, można wybrać dla nich inne miejsce, pamiętając jednak, aby było ono odpowiednio nasłonecznione.

Najczęściej zadawane pytania dotycząca usług wodno-kanalizacyjnych i instalacji WOD-KAN – FAQ


Niedrożna kanalizacja to poważny problem, który wymaga odpowiedniej interwencji. Aby uniknąć problemów, należy pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Przede wszystkim nie należy wylewać do kanalizacji resztek posiłków, które mogłyby doprowadzić do zapchania. Dobrym rozwiązaniem jest regularne stosowanie chemicznych środków udrażniających rury, które obecnie można z łatwością kupić w sklepach z tego rodzaju produktami. Działają one niezwykle skutecznie, chroniąc kanalizację przed kłopotliwą niedrożnością.

Przyłączenie do sieci wodno – kanalizacyjnej jest możliwe po przejściu przez kilka etapów. Przede wszystkim należy złożyć wniosek o zapewnienie dostaw wody i/lub odbioru ścieków. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o wydanie warunków przyłączenia do sieci. Czas oczekiwania wynosi około trzy tygodnie. Na podstawie uzyskanych warunków niezbędne jest opracowanie dokumentacji projektowej i jej uzgodnienie. Kolejne kroki to odbiory techniczne, wykonanie włączenia do sieci, montaż wodomierzy i zawarcie umowy na dostawę wody oraz – w zależności od potrzeb – i odprowadzanie ścieków.

Galeria – usługi wodno-kanalizacyjne WOD-KAN

Dane kontakowe

  • Pon – Pt: 7:00 – 17:00

Zastanawiasz się nad instalacją?

Wypełnij formularz bądź skontaktuj się z nami bezpośrednio.